19.05.2010r. odbyło się w naszej szkole spotkanie ze studentami PWSZ w Nysie działającymi w Grupie Ratownictwa przy Zarządzie Rejonowym PCK w Nysie.
Celem spotkania było zapoznanie naszych uczniów i członków SK PCK z działalnością grupy ratownictwa oraz zachęcenie ich do przyłączenia się i aktywnego uczestnictwa w akcjach grupy.
W drugiej części spotkania odbyło się elementarne szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Studenci przedstawili prezentację multimedialną oraz urządzili pokaz udzielania pierwszej pomocy. Głównym jego tematem była resuscytacja krążeniowo-oddechowa oraz pozycja boczna ustalona. Chcieli w ten sposób pokazać, że każdy z nas może uratować komuś życie odpowiednio reagując podczas wypadku. Po prezentacji każdy mógł poćwiczyć wykonywanie masażu serca na fantomie.
W spotkaniu zorganizowanym na sali konferencyjnej uczestniczyli uczniowie klas: 1C2, 1A1, 2A1, 3C1 oraz 3AB.
Przygotowała:
Małgorzata ILICH